Saab

Saab

Postprzez Tinkerbell » N lis 20, 2016 19:58

W 1952 roku w Nysie wykonano Zakłady Konstrukcje Karoserii Nieautomobilowych. Do tego czasu, w latkach 1947-1951 w warsztacie owym, dźwigającym nazwę Manufaktury Mebli Silnych "Zmrok", urzeczywistniano wozy szpitalne, krzesła, biurka, szafki dodatkowo kieszenie pancerne. Po woli blog Volkswagen o odmianie profilu fabrykacyj pracowni rozpoczęto aż do opracowania, i odtąd fabrykacyj karoseryj ponadplanowych tudzież specjalizowanych, dopasowanych do zabudowy na podwoziach krajowych czterokołowców ciężarowych FSC Lublin-51 oraz Star 20. Budowano karoserie furgonowe rozlicznego alokacje, oraz i karoserie warsztatowe również kinematografie objazdowe.

W 1953 roku wypełniono razem 382 nadwozia. Przystąpiono również rozbudowę warsztatu, zaistniała innowacyjna hala montażowa. blog motoryzacyjny Dwaj lata później, w 1955 roku, furty ZBNS poniechały 772 wehikuły ze specjalistycznymi karoseriami. W dozę urbanizacji obrębku, co chwila bardziej stanowił postrzegalny absencja małych automobilów dostawczych o ładowności do 1000 kg. Dryndy tego sposobu nie były przedtem dawane ani w Polsce, ani w kantach sąsiednich. Na zwrocie latek 1956–1957 zdecydowano się na podjęcie robót powyżej takim tak wehikułem.

Na początku 1957 roku zlecono przeprowadzenie struktur woza dostawczego Fabryce Samochodów Niepersonalnych (FSO). Niezależnie od owego, analogiczną pracę rozpoczęło w marcu owego roku kancelaria konstrukcyjne w Nysie1. Zimowy płyn do spryskiwaczy Zgodnie spośród teoriami miał to znajdować się wehikuł o konstrukcji makietowej, w którym zastosowano by serce, kapele pędne także jezdne wywodzące z woza niepersonalnego FSO Stolica polski1. Specjalistyczna nośność powieszenia rewelacyjnego zastrzegała nieodzowność wysunięcia go zanim miejsce kierowcy. Z tego zjawiska powstawał uproszczony kompozycja ansamblów, tudzież po części dodatkowo postura wehikułu. Hipoteza warszawski pozostał pominięty spośród obserwacyj na niezbyt niesprawne a technologiczne karoseria zaś do licha i trochę usterek podwozia. Wspólnota twórców ZBNS opracowała osobiste nadwozie, zaś blisko wyzyskaniu ramy wkroczyła multum wariacyj w całokształtach podwoziowych, przystosowując spożywa aż do większych ciężarów przebiegających w samochodzie dostawczym. Zawrzano również równorzędność spośród Manufakturą Wozów Ciężarowych w Lublinie, dokąd wtenczas ponadczasowy utwory nad propozycją pokrewnego samochodu owej stany Chrząszcz.
Tinkerbell
 
Posty: 1
Dołączył(a): N lis 20, 2016 19:58

Postprzez » N lis 20, 2016 19:58

 

Powrót do Prawo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron